Menü

Abdullah Karabıçak’ın Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

Abdullah Karabıçak’ın Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

Tirebolu Belediye başkanı Abdullah Karabıçak 20 Kasım Çocuk Hakları Günü münasebeti ile yayınladığı mesajında; “Her çocuk öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir”dedi.
‘Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’ ile hiçbir ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakların sıralandığını ve güvence altına alındığını kaydeden Başkan Karabıçak; mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Başta eğitim olmak üzere, sağlık ve barınma sorunu olmayan, her türlü istismardan korunmuş, üreten, özgüveni olan, düşünen, çevresi ile olumlu iletişim kuran, kendini geliştirmiş, geçmişini unutmayan ve geleceğe ümitle bakan çocuklar yetiştirmek için çaba gösteren milletler, gelişmelerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Tirebolu Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızı önemseyip fikirlerine değer veriyoruz. Çocukların sosyalleşirken değerli olduklarını hissetmeleri için çabalıyoruz. birçok alanda çocuklarımıza etkinlik düzenleyerek geçmiş kültürümüzü geleceğe taşıyoruz. Eğitime destek adına da zeka geliştirici materyaller ve kırtasiye malzemelerini eğitim gören çocuklarımıza ulaştırıyor, okul bahçelerinde oyun alanlarını iyileştirmesi çalışmalarına önem veriyoruz. Yaptığımız okul ziyaretlerimizde çocuklarımızla ayrı ayrı ilgilenerek isteklerini yerine getirmek için özverili bir şekilde çalışıyoruz bu da bize büyük bir mutluluk veriyor.” dedi.

ÇOCUK OYUNLARI

Facebook

Twitter

Google Plus