Menü
BASIN AÇIKLAMASI

TİREBOLU BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI

31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşıp Belediye Başkan adayların netleşmeye başladığı günlerde, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın kamuoyunda yapılan araştırmaların sonucunda büyük bir farkla tekrar Başkan seçileceğini anlayan odaklar Sözcü Gazetesi’ni kullanarak karalama kampanyalarına başladılar.

Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket eden, seçimi kazanamayacağını anlayan zihniyetler, hükumet ve iktidar düşmanı odaklar “Sözcü Gazetesi”ni kullanarak algı oluşturmaya devam ediyor.

Halkın büyük desteğiyle yerel seçimlere hazırlanan, halkın gözünde iyi niyetten uzak, yalan yanlış haberlerle yıpratılmaya çalışılan Başkan Karabıçak bu durumdan ötürü oldukça rahatsız olduğunu bildirdi.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın 4,5 Yılda yaptığı hizmetleri görmezden gelen Sözcü gazetesi; Başkan Karabıçak’ı başarısız göstermek için elde ettiği sahte ve teyit edilmemiş bilgilerle belden aşağı vurma yöntemlerine başvuruyor.

Öncelikle “Sahte Toki Kampanyası” ile halkın dolandırıldığını söyleyen Sözcü Gazetesi; halkın menfaatleri gözetilerek başlatılan projenin sonunu beklemeden haber yapmış ve Türk halkını kandırmıştır. Toki, Tirebolu Belediyesi ve vatandaşlardan talep toplayan Kooparatif firmasının imzaladığı protokol ile Tirebolu halkı konutlarına kavuşacaktır.

Diğer bir iftira ise; Temizlik işleri firmasının 8 aylığına 1.3 Milyon Lira bedelle ihale aldığı iddiasıydı. Öncelikle haberin içerisinde bulunun gerçek dışı bilgilerden dolayı Tirebolu Belediyesi avukatı gerekli tekzip açıklamaları için doğru bilgileri “Sözcü Gazetesi”ne resmi kanallardan ulaştırma girişimlerinde bulunulmuştur. Yapılan ihalede herhangi bir usulsüzlük söz konusu olmadığı gibi, İhale edilen iş, yapılan araştırmalar ve maliyet hesaplamalarından sonra en uygun fiyatla ihale edilmiştir.

Son olarak ise; Ak Parti Tirebolu Kadın Kolları Başkanı’nın Belediye şirketinde çalışarak Hastanede görev almasıdır. Söz konusu Kadın Kolları Başkanı Güllü Aydın 2017 Yılı Aralık ayından itibaren Belediye Şirketinde çalışmaya başlamış ve başladığı günden itibaren 4857 sayılı İş Kanunu’nun 22.Maddesi gereğince Tirebolu Devlet Hastanesinde geçici görevde çalışmaktadır. Ak Parti Tirebolu Kadın Kolları Kongresi 2018 yılı Nisan ayında gerçekleşmiş, haberde bahsedildiği gibi Kadın Kolları Başkanı seçildikten sonra Belediye şirketinde çalışmaya başlamamıştır. 4857 sayılı iş kanuna göre işçilerin siyasi partilerde görev almaları mümkündür. Bahse konu bu kanun kapsamında siyasi partilerde görev almış olmaları, etik ve yasal anlamda hiçbir olumsuz durum sayılmamaktadır.

Söz konusu haberde 2018 yılı içerisinde Belediye şirketinde Kültür ve Sosyal işleri biriminde görev yapmaktayken 2018 aralık ayı itibariyle görevinden istifa eden İmamoğlu, görev yaptığı esnada mesai saatleri dışında bir siyasi partide gönüllü olarak görev yapmış olması belediyemiz şirketindeki görevini yapmasını etkilememiştir.

Ayrıca yaklaşık 10 aydır başarılı bir şekilde yönetilen Belediye şirketinde eleştirilecek bir konu bulamayan mihraklar, en ucuz siyaseti seçerek sadece soy isim üzerinden algı oluşturmayı seçmiştir.

Bu tür itibarsızlaştırma maksatı ile gerçek hiçbir bilgiyi taşımayan haberleri Sözcü Gazetesi’ne ulaştıranları biliyor, takip ediyor yasal işlemleri başlatıyoruz.

Bu tür haberlerle farklı algı oluşturarak kamuoyunu yanıltmaya çalışanlar hakkında gerekli adli işlemler başlatılmış olup, son sözü yüce Türk yargısı ve halkımızın vicdanı söyleyecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Facebook

Twitter

Google Plus