Menü

BAŞKAN KARAPIÇAK’A ANLAMLI ZİYARET

BAŞKAN KARAPIÇAK’A ANLAMLI ZİYARET

Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi’nin faaliyetlerini yurt dışında takip eden, Amerika doğumlu annesi Tirebolulu olan 14 yaşında araştırmacı, yardımsever Lara Yıldırmaz; Amerika’nın New Jersey eyaletinden ilçemizdeki engelliler için yardım kampanyası başlatarak, kısa sürede hatırı sayılır bir yardıma imza attı.

Lara Yıldırmaz Tirebolu’da ki engelliler için başlattığı yardımları ilçemize ulaştırmak için Amerika’da Üniversitede Profesörlük yapan akrabası Ekonomist Ahu Yıldırmaz ile iletişime geçerek, Tirebolu Belediyesi ile iletişime geçmesini rica etti. Boğaziçi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Arzu Öztürkmen ile iletişime geçen Yıldırmaz, ilçemize ulaşılmasında Bahar Malkoçoğlu aracılığı ile Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Onur Kemal ile irtibata geçtiler.

Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Onur Kemal tarafından gerekli çalışmaların ve hazırlıkların tamamlanması sonucunda Belediye Başkanımız Abdullah Karapıçak bilgilendirilerek, bir görüşme sağlandı.

30 Temmuz 2017 Pazar günü Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından ziyarete gelen misafirler makamda ağırlanarak, yardıma ihtiyacı olan engelli bireyler ile ilgili neler yapılabileceği konuşuldu.

Ziyaret sonrasında Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, örnek davranış segileyen Lara Yıldırmaz ve dostlarınına teşekkür ederek, hediyeler takdim etti.

1_640x360

2_640x360

öne çıkan görsel 3_640x360

4_480x480

 

Facebook

Twitter

Google Plus