Menü

BAŞKAN KARAPIÇAK’DAN ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN KARAPIÇAK’DAN ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

“Tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Tirebolu bırakabilmemiz bakımından hayati öneme sahiptir. Bu nedenle gelecek nesillerimize temiz yaşanabilir bir çevre bırakabilmek ve sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlayabilmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Giresun’un tüm ilçelerini çöp sorunundan kurtaracak olan Çavuşlu Katı Atık Bertaraf Tesisinin 5 Haziran 2014  günü hizmete girmesi ile birlikte bizlerde çöp sorununda kurtulacağız. Bizlerde çevre konusundaki hassasiyetimizi gösterecek olduğumuz hizmetlerimizi ortaya koymak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İnsanlığın ortak mirası olan tabiatı hoyratça kullanmayalım. Şayet soluduğumuz havanın, içtiğimiz ve kullandığımız suların, yediğimiz gıdanın, bulunduğumuz yerin temiz olmasını arzu ediyorsak, gelecek nesillere temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak, çevremizi temiz tutalım. Doğayı, tabiatı, yeşil alanları koruyalım. Yeşil alanları alabildiğince çoğaltalım.

Kaynaklarımızı korumak ve geliştirerek gelecek kuşaklara aktarmak, ortak bir zorunluluktur. Çünkü çocuklarımıza bırakacak başka Tirebolu yok. Unutmayalım ki, temiz bir çevre için her bireyin yapacağı mutlaka bir şeyler vardır. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Çevre Günü’nü; çevreye, ağaca, ormana, yeşile ve kısacası tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı artırmasına vesile olması temennisiyle kutluyor, temiz bir çevre dileklerimle kıymetli hemşerilerimize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Facebook

Twitter

Google Plus