Menü

Başkanımız Emekçi Kadınları Unutmadı

Başkanımız Emekçi Kadınları Unutmadı

Tirebolu Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, Gençlik Kolları ve Teşkilatı ile birlikte “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” olması dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda eğitim gören bayan kursiyerleri, İlçemizde çalışma hayatında emek veren çalışanları gezerek, kadınlar gününü kutladı.

Tüm kadın kursiyerlere, ve emekçi kadınlarımıza karanfil takdim eden Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak, onların istek ve şikayetlerini dinledi.

Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak, dünyadaki en büyük emekçilerin kadınlar olduğunu söyledi.

Programın akabinde İletişim Fakültesi sergi salonunda İlçemiz Fotoğraf sanatçısı Kadriye Aydın hanımın fotoğraf sergisinin açılışında bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

Cefakâr kadınlarımızın, toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi tüm toplumun sorumluluğu olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak şunları kaydetti:

“8 Mart hem dünya kadınlar günü olarak kutlanıyor, hem de dünya emekçi kadınlar günü olarak kutlanıyor. Daha doğrusu da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olması gerekiyor. Çünkü bize göre bütün kadınlar emekçi değerlerdir. Kadınların dünyadaki ailedeki yerinin sorgulanması, iş hayatındaki durumun güzelleştirilmesi amacıyla sırf kadınların durumuna dikkat çekmek için düzenlenmiş olan bir gün bize göre her gün olması gerekiyor. Dünyadaki en büyük emek sizlerin ellerinizdedir. Her ne kadar ilgili yasalarla beraber kadınlarımızın durumu daha da çok düzeltilmeye çalışılsa da maalesef biz erkekler tarafından istismar ediliyorlar. Kadınlarımız; bugünümüzün ve geleceğimizin en kıymetli değerleridir. Türk toplumunda kadın baş tacıdır. Toplumun ve ailenin en önemli yapı taşıdır. Bu vesileyle başımızın tacı kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum”

21 (1296 x 864) IMG_5162 (1296 x 864) IMG_5166 (1296 x 864) IMG_5237 (1296 x 864) IMG_5262 (1296 x 864) IMG_5317 (1296 x 864) IMG_5353 (1296 x 864)

Facebook

Twitter

Google Plus