Menü

Engelsiz bir Tirebolu inşa edeceğiz!

Engelsiz bir Tirebolu inşa edeceğiz!

Engelsiz bir Tirebolu inşa edeceğiz!

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, İlçede bulunan Engelli vatandaşların daha iyi şartlarda hayatlarını sürdürebilmeleri için önemli projelere imza attıklarını ifade etti.

İlçede yaşayan Engelli vatandaşların her türlü yaşamlarını ve hayatlarını kolaylaştırmak için birçok projeyi hayata geçirdiklerini, bazı projelerinde şuanda yapım aşamasında olduğunu, Engelsiz bir Tirebolu inşa edeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Karabıçak;

Göreve başladığımızda söz verdiğimiz gibi Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Özellikle sahil bandımızda akülü araçlarla rahatça gezebilmeleri için rampalar yaptık. Şu anda aynı rampa çalışmalarımız şehir içinde devam ediyor.

Şehir merkezimize şarj istasyonu kurduk. Yürüyüş yolları yaptık. Engelli vatandaşlarımıza temizlik ve ulaşım hizmeti sağladık. Gerçekleştirdiğimiz seminerler ve programlarla sosyal hayata kazanımlarını artırmak için projeler geliştirdik.

Her vatandaş gibi Engelli vatandaşların da rahat ve huzur içerisinde yaşam hakları olduğunu, bu duygu ve düşüncelerle yeni projeler hazırladıklarını ve kısa süre içerisinde hayata geçireceklerini belirten Karabıçak sözlerine şöyle devam etti;

Karadeniz’de bir ilki gerçekletiriyoruz ve Engelliler Sosyal Parkını kısa süre içerisinde hizmete alıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın rahatça denize girebilmeleri için plajlarımıza engelli rampalarını yapacağız. Belediye bünyemiz içerisinde satın alacağımız aracı da Engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Her insanın bir Engelli adayı olduğunu, her vatandaşın ise Engelli vatandaşlara duyarlı olması gerektiğini belirten Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak “Tirebolu Belediyesi olarak Engelli vatandaşlarımızın hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

wwwwwwwwwwwwwwwwwww

Facebook

Twitter

Google Plus