Menü

SİLAH ATMAYIN, HAYATLARI KARARTMAYIN

SİLAH ATMAYIN, HAYATLARI KARARTMAYIN

Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği kapsamında yapılan Toplum Hizmeti çalışmalarının güzel bir örneği Tirebolu’da gerçekleştirildi.

82Tirebolu Anadolu Lisesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Silah Atmayın Hayatları Karartmayın” sloganlı etkinlik bugün Tirebolu Anadolu Lisesi önünden Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı’na kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde sunulan etkinliklerle sonlandırıldı. Hazırlık ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında hazırlanan afişler ise etkinliğin bir hafta öncesinden ilçede bulunan tüm iş yerlerine, öğrenci, öğretmen ve polislerden oluşan çalışma grupları tarafından asılarak, halkın bu konuda duyarlı olmaya çağırıldı.

27

 Etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin KOÇ Bir konuşma gerçekleştirdi. Koç konuşmasında: “ Haberlerde ara ara “silahını temizlerken kardeşini vurdu, düğünde silahtan çıkan serseri kurşun bir hayatın sönmesine sebep oldu” gibi istemediğimiz haberleri sürekli duyuyoruz. Millet olarak sevinmeyi biraz abartıyoruz. Sevincimiz başkalarının üzüntüsü olmamalı. Diyorum ki “olur olmaz yerde silah atma, aşımıza zehir katma. “ dedi.

37

 Tirebolu Anadolu Lisesi Öğrencilerinin konu ile ilgili yaptıkları açıklamada:”        Herkesin hayatı değerlidir. Herkesin yaşama hakkına saygı duyalım. Silah bir eğlence aracı değildir. Sağlıklı bir nesil için silahsız bir hayat istiyoruz. Eğlencede silaha hayır diyoruz. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakalım. Acıların, üzüntülerin olmadığı bir dünya bırakalım. Silah öldürür, silah sakat bırakır. Silaha hayır! Eğlenelim, neşelenelim, abartmayalım, kaybetmeyelim.” Dediler.

47

 Etkinliğin sonun Anadolu Lisesi Öğretmeni Mustafa Yağcı konu ile ilgili hazırladığı ve okul öğrencilerin sunduğu; “asker uğurlama töreninde bir bebeğin hayata veda etmesi” ni konu alan bir mizansen sergilendi. Mizansenin ardında hazırlanan  program sona erdi.

56

Konu ile ilgili bir bildirimde bulunan Okul Müdürü Nail Vuruşan; bu etkinliği toplumda zaman zaman meydana gelen silahla kaza ve ölüm olaylarına karşı insanlarımızda olumlu yönde bir bilinç oluşturmak ve bu tür istenmeyen olayları en aza indirgemek amacıyla yaptıklarını söyledi. Öğrenci ve Öğretmenler taşıdıkları dövizlerde konuya gereği kadar vurgu yaparak, düğünde dernekte, bayramda seyranda silah kullanmama yönünde olumlu bir bilinç oluşturduklarını ifade etti.

66Etkinliğe Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Koç, Tirebolu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Ak Parti İlçe Başkanı Enver Yiğit, Kamu kurum ve kuruluş amirleri ve öğrenciler katıldı.

  7383

 

Etiketler: hayat silah

Facebook

Twitter

Google Plus