Menü

Tirebolu’dan Filistin’e Destek

Tirebolu’dan Filistin’e Destek

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve İsrail güçlerince Gazze’de protestocu kalabalığa ateş açılmasına tepkiler sürüyor. Gazze Şeridi’nde 55 kişinin şehit olduğu, yaklaşık 2 bin kişinin yaralandığı olaylar sonrasında Türkiye 3 gün ulusal yas ilan etmişti. Ulusal yas ilanından sonra birçok kamu kurum ve kuruluşlarında da bayraklar yarıya indirilirken Tirebolu Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak talimatıyla Tirebolu’nun simgesi Kaleye Filistin Devleti’nin bayrağı asıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun Kudüs’te yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla 3 gün süreyle yas ilan edilmesine karar verilmesinin ardından Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak’ın talimatlarıyla Tirebolu’nun simgesi olan Kalemize 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle asılan Atatürk Posteri ve Türk Bayrağının yanına Filistin Devlet’inin bayrağını astırarak desteklerini kamuoyuna göstermiştir.

İsrail Devletinin saldırması sonucu vefat eden Din kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor yaralılara acil şifalar diliyoruz.

1 (1000 x 750) 2 (1000 x 750) 3 (1000 x 750) 4 (1000 x 750)

Facebook

Twitter

Google Plus