“Sel, Şiddetli Yağmur ve Kuraklığa Karşı Birlikte Güçlü Mücadele” Projesi

08 Şubat 2024 14:13 Tirebolu Belediyesi 680

AB ile Türkiye Arasında Şehir Eşleştirme (II. DÖNEM) (Daha Yeşil Bir Gelecek için Eşleştirme) Hibe Programı altında desteklenen “Sel, Şiddetli Yağmur ve Kuraklığa Karşı Birlikte Güçlü Mücadele” adlı TR2020/DG/01/A2-01/200 sözleşme numaralı projemiz 01 Kasım 2023 tarihinde başlamıştır.

Tirebolu Belediyesi liderliğinde Denizin Kadınları Sürdürülebilir Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Türkiye), Eprojectconsult – Istituto Europeo di Formazione e Ricerca (İtalya), Comune di Geraci Siculo (İtalya) ve Rēzeknes Valstspilsētas Dome (Letonya) ortaklığında yürütülen 12 ay süreli proje ile Tirebolu, Rezekne ve Geraci Siculo Belediyelerinin diyaloğunu geliştirmek ve şehir eşleştirme yoluyla iklim ve çevre temelli eylemler açısından kapasiteleri güçlendirilecektir.  Projede ayrıca özellikle su hasadı (gri su, yağmur suyu toplama) ile sel, şiddetli yağmur ve kuraklıkla daha güçlü mücadele için Tirebolu, Rezekne ve Geraci Siculo Belediyeleri arasında sürdürülebilir yapılar oluşturulması hedeflenmektedir.

Detay bilgi için lütfen https://www.tireboluclimateaction.org.tr/ adresini ziyaret ediniz.

  • Etiketler
Tirebolu Belediyesi

Tirebolu Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Tirebolu Belediyesi

Çarşı Mah. Gazipaşa Cad. No: 198
Tirebolu / Giresun

Belediye Yazılımı: VAV Prodüksiyon © Tüm Hakları Saklıdır.